Dezynfekcja czyli odkażanie jest to postepowanie mające doprowadzić do zniszczenia drobnoustrojów oraz ich form przetrwalnikowych na przedmiotach i powierzchniach użytkowych. Postępowanie odkażające skórę, błony śluzowe i rany nazywane jest antyseptyką. Higieniczne utrzymanie czystości nazywane też sanityzajcą to proces eliminacji możliwie największej liczby mikroorganizmów z przedmiotów codziennego użytku oraz powierzchni otaczających nas na co dzień.

Aktualności

Wielkie Święto branży czystości

20-05-2013

 

26 kwietnia br. zakończyła się VI edycja Targów ISSA Interclean Centralna i Wschodnia Europa. Warszawskie Centrum EXPO XXI ponownie przeżyło prawdziwe oblężenie. Organizatorzy z dumą podkreślają, iż po raz kolejny targi ISSA Interclean odnotowały wzrost odwiedzających. Pierwsze podsumowania wskazują, że możemy się pochwalić blisko 4 000 gości z 55 krajów.

 

Swoją ofertę zaprezentowało 201 wystawców w tym 104 spoza Polski. Wśród firm, które od lat korzystają z możliwości jakie daje udział w targach pojawiło się 20 nowych wystawców.

 

Wizyta na ISSA Interclean była świetną okazją do zapoznania się z nowościami oferowanymi przez rynek, wiele firm bowiem planuje premierę swoich nowych produktów właśnie na targi. Promocji nowych, innowacyjnych produktów służył konkurs targowy o nagrodę Złotej Miotły. 23 kwietnia, dzień przed targami, nominowani do nagrody (w dwóch kategoriach tj. innowacyjny produkt i innowacyjna technologia) prezentowali przed jury konkursu swoje produkty/technologie. Wg jury najbardziej innowacyjnym produktem okazała się maszyna KM 105/100 R zgłoszona do konkursy przez Kärcher Sp. z o.o. Statuetkę w kategorii technologia odebrali przedstawiciele SANOSERV INT. FRANCHISING LTD. za SANOSERV "Touch-less Disinfecting Services". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w pierwszym dniu targów, a poprzedzone zostało rozdaniem certyfikatów „Gwarant Czystości i Higieny”, certyfikatów poświadczających jakość wykonywanych usług profesjonalnego utrzymania czystości. Na specjalnie przygotowanej scenie, w obecności gości targowych certyfikaty odebrały firmy, które poddały się weryfikacji i uzyskały pozytywną ocenę audytorów TŰV Rheinland Polska Sp. z o.o.

 

Pierwszy dzień targów zakończyło Happy Hour dla wystawców, dając chwilę wytchnienia po niezmiernie pracowitym dniu.

 

W konkursie o Złotą Miotłę organizatorzy tradycyjnie przewidzieli także trzecią kategorię – najciekawsza aranżacja stoiska. Przez pierwsze dwa dni targów odwiedzający mogli oddawać swoje głosy do specjalnie przygotowanej w tym celu urny. Zwycięzcę ogłoszono w trakcie uroczystej Gali Targowej. Statuetka Złotej Miotły trafiła do HAKO POLSKA Sp. z o.o. Gala Targowa była też wyśmienitą okazją do tego by przypomnieć, iż w ubiegłym roku minęło 10 lat odkąd na polskim rynku czystościowym pojawiła się pierwsza branżowa gazeta „Forum Czystości”. Polska Izba Gospodarcza Czystości chcąc podziękować stałym współpracownikom Forum uhonorowała ich specjalnie na tę okazję zaprojektowanymi statuetkami, autorstwa bydgoskiego artysty Aleksandra Dętkosia.

 

Gościom Gali doznania muzyczne zapewniał zespół Old Metropolitan Band.

 

Ostatni dzień targów stał pod znakiem konkursu Clean Europe. W konkursie udział wzięły firmy sprzątające z Węgier, Rumuni i Polski. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał Tibor Ritz z węgierskiego stowarzyszania - MATISZ. Po zaciętej walce zwyciężyła polska drużyna – Mr. Clean Sp. z o.o. z Krakowa.

 

Wystawcy bardzo wysoko ocenili tegoroczną edycję targów ISSA Interclean, zarówno pod względnemu organizacyjnym jaki i liczby i profilu odwiedzających. Zdaniem Roberta Żegarskiego z Kiehl-Żegarski Sp. z o.o. targi to świetna okazja by zaprezentować nowe produkty, by pokazać się klientom, by pozyskać nowych odbiorców. Jak zaznaczył, dotychczasowa obecność na ISSA Interclean zawsze przekładała się na wzrost sprzedaży. Podobną opinię prezentuje Tomasz Pacan z PPUH VOIGT Sp. z o.o. zdaniem którego targi dają możliwość do bezpośrednich spotkań z wieloma potencjalnymi klientami i zaprezentowania oferty przygotowanej dla rynku.

 

Międzynarodowość targów podkreślił przedstawiciel TEMCA Polska Sp. z o.o. Jak zauważył wzrosła liczba gości z zagranicy, w tym z Europy Zachodniej, co świadczy o tym, że targi w Warszawie stają się ogólnoeuropejskie.

 

Z punktu widzenia gości targi to przede wszystkim możliwość odwidzenia w jednym miejscu producentów i dystrybutorów chemii, maszyn i narzędzi do profesjonalnego utrzymania czystości. Zdaniem Joanny Olszewskiej z J.K. Pucuś udział w tragach pozwala na szybki dostęp do wiedzy, targi bowiem to zawsze nowe technologie, ciekawe rozwiązania oraz innowacyjne produkty, a także możliwość spotkania i bezpośredniej rozmowy z profesjonalistami z branży.

 

Nie pozostaje nam nic innego jak już dzisiaj zaprosić Państwa do udziału w VII edycji ISSA Interclean Centralna i Wschodnia Europa w 2015 r.

 

Artykuł sponsorowany.

 


WSTECZ
Facebook