Dezynfekcja czyli odkażanie jest to postepowanie mające doprowadzić do zniszczenia drobnoustrojów oraz ich form przetrwalnikowych na przedmiotach i powierzchniach użytkowych. Postępowanie odkażające skórę, błony śluzowe i rany nazywane jest antyseptyką. Higieniczne utrzymanie czystości nazywane też sanityzajcą to proces eliminacji możliwie największej liczby mikroorganizmów z przedmiotów codziennego użytku oraz powierzchni otaczających nas na co dzień.

Aktualności

Aromalinea - zapach jest istotą naszego sukcesu

06-09-2013

W zapachu pozostawiamy wspomnienia, każdą minutę wizyty, radości i oczekiwania, wobec miejsca, w którym się znajdujemy. Jest to podświadomy kod każdej firmy zostawiający trwały ślad w pamięci.

 

Zapach tworzy relacje z klientem, chcemy „czuć”, że jesteśmy istotnymi klientami, ponieważ każdy z nas posiada poczucie ważności, które pragnie realizować. Niezależnie od tego co kupujemy lub jakie usługi realizujemy chcemy poczuć się traktowani indywidualnie. Miejsca użyteczności publicznej służą głównie realizowaniu konkretnej usługi. Samo pojawienie się tam klienta często jest jednoznaczne z tym, że postanowił coś kupić lub zmuszony był skorzystać z pomocy specjalisty.

 

Dlaczego zatem warto stosować w takich miejscach atrybuty zapachowe? Aromat wpływa na lepsze samopoczucie, dzięki czemu ludzie chętniej pozostawiają pozytywną ocenę danego miejsca. To oczywiście podstawowa cecha znana od wieków, jednak pociągająca za sobą wiele innych konsekwencji. W szpitalach może się to wiązać ze zwiększeniem komfortu i spokoju pacjentów szczególnie przed ważnym zabiegiem. Może również wpływać na szybsze powracanie do zdrowia i zmniejszenie stresu pacjenta. Zapach zwiększa poczucie czystości i bezpieczeństwa, dzięki czemu klient danej placówki poszerza swoje zaufanie i jest bardziej otwarty na współpracę z lekarzem.

 

W urzędach publicznych, gdzie często musimy czekać w kolejce lub stawiać czoła skomplikowanym formalnościom, stosowanie zapachów wpływa na rozluźnienie klientów i ich lepszą ocenę ogólną miejsca. Zapach nie jest bez wpływu również na pracowników urzędów. Wpływa on na zwiększenie ich wydajności, poprawia satysfakcje związaną z pracą w danym otoczeniu, a także służy kreowaniu pozytywnych relacji z klientami.

 

W aquaparku pachnący aromat przede wszystkim zwiększy komfort kąpieli poprzez zminimalizowanie zapachu chloru oraz innych środków stosowanych w akwenach wodnych. Co jednak szczególnie ważne zwiększy nasze poczucie bezpieczeństwa w szatniach, gdy ważna jest dla nas atmosfera intymności. W zapachu kodujemy nasze wspomnienia, co zagwarantuje szybki powrót klientów do miejsca, które wzbogacone jest o aromatyczne doznania.

 

Dlaczego zapachy powinny wykorzystywać również firmy dbające o czystość przestrzeni publicznych?

Prawdą jest, iż częściej korzystamy z usług firm sprzątających nie tylko wtedy, gdy pomieszczenia są dokładnie oczyszczone, ale przede wszystkim, gdy w danym pomieszczeniu pozostaje na długo uczucie miłej świeżości, które zwiększa komfort pracy. Zapach jest właśnie pierwszym bodźcem, którym odbieramy czystość przestrzeni. To na jego podstawie określamy walory i wartość danego miejsca, ale także w przypadku firm czyszczących – realizacji usługi. Dlatego też poprzez zapach wytwarzamy korzyść opartą na wzajemnej współpracy i dalszej relacji. Aromat jest wartością dodaną, która uzupełnia usługę pozostawiając niewidzialny znak firmowy, zwiększający satysfakcję klienta z wykonanego zlecenia.

 

Przykłady zapachów podkreślających elegancję i prestiż:

- Kwiatowy Róż

- Chamois

- Diamentowy

- Dubai

- Cayenne

- Zapach Sukcesu

- Antyczna Skóra

 

Przykłady zapachów odświeżających i relaksujących:

- New York

- Lazurowy

- Zachód Słońca

- Szafirowy

- Relaks SPA

- Sens Zapachu

 

Przykłady zapachów dla branży spożywczej (restauracji, kawiarni, sklepów i stoisk spożywczych):

- Zapach kawy

- Bagietka

- Ciasto Jabłkowe

- Vanilla

- Ciasto Migdałowe

- Babka Świąteczna z Bakaliami

- Świeża Bazylia

- Czosnkowa Nuta

- Czekoladowy

- Landrynkowy

- Kakaowa Rozkosz

 

www.aromalinea.pl


Artykuł sponsorowany


WSTECZ
Facebook