Dezynfekcja czyli odkażanie jest to postepowanie mające doprowadzić do zniszczenia drobnoustrojów oraz ich form przetrwalnikowych na przedmiotach i powierzchniach użytkowych. Postępowanie odkażające skórę, błony śluzowe i rany nazywane jest antyseptyką. Higieniczne utrzymanie czystości nazywane też sanityzajcą to proces eliminacji możliwie największej liczby mikroorganizmów z przedmiotów codziennego użytku oraz powierzchni otaczających nas na co dzień.

Aktualności

Zapraszamy na targi Expo Clean 2013

15-10-2013

Najważniejsze, rosyjskie wydarzenie dla branży czystości odbędzie się w dniach 13 – 15 listopada 2013 roku w moskiewskim Olimpiyskiy Sport Complex – będzie to piętnasta międzynarodowa wystawa ExpoClean 2013.Od 1999 roku ExpoClean pod patronatem Urzędu Miasta Moskwy i Moskiewskiego Departamentu Handlu i Usług, zrzesza wszystkich przedstawicieli rosyjskiej branży chemicznej. Jest to główne miejsce spotkań dla odbiorców i dostawców produktów i usług dla profesjonalnego czyszczenia pomieszczeń przemysłowych i handlowych oraz przedstawicieli profesjonalnego pralnictwa. Jest to również okazja do prezentacji najnowszego sprzętu i technologii. Uczestnicy targów mają możliwość nawiązania kontaktów biznesowych, podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.


W roku 2012 w dwóch wydarzeniach targowych wzięło udział 172 wystawców z 15 krajów: Austrii, Belgii, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Chin, Korei Południowej, Litwy, Holandii, Turcji, Ukrainy, Finlandii, Japonii i Rosji. Całkowita powierzchnia wystawiennicza wynosiła 7.120 mkw. W ciągu trzech dni imprezę odwiedziło 6230 gości z Rosji (z 79 miast, 44 regionów) i z zagranicy.  


W roku 2013 zostaną zaprezentowane produkty i usługi rosyjskich i międzynarodowych dostawców profesjonalnego sprzętu czystości i higieny, profesjonalnych środków czyszczących i dezynfekujących, generatorów parowych do zastosowań przemysłowych i użytku domowego, przemysłowych produktów chemicznych i materiałów, odpornych na plamy systemów podłogowych, urządzeń pralniczych, czyszczących na sucho maszyn, systemów do prasowania, środków chemicznych, akcesoriów i oprogramowania w tym innowacyjnej aplikacji do wyboru najkorzystniejszej oferty handlowej na urządzenia i środki do dezynfekcji oraz higienicznego utrzymania czystości, która staje się jednym z najważniejszych narzędzi w działach zaopatrzenia firm sprzątających oraz personelu odpowiedzialnego za czystość w placówkach, które posiadają własny serwis sprzątający. Nowymi sekcjami wystawyw  2013 roku będą placówka przeprowadzania testów, gospodarka odpadami i czyszczenie przemysłowe.


Ponad 70% powierzchni wystawienniczej ExpoClean 2013 zostało już zarezerwowane. Wśród firm, które zapowiedziały swój udział są liderzy rynku rosyjskiego: 3M, Algostar, Brandi&Schnipper, Vileda, Vikont, Diversey, Karcher, Cleantrade, Clean Master, Nivel Pro, Nifilsk-Advance, Tennant, Tana, Formaton, Seitz, Avangard, Astra, Alliance, Vyazma Machine-Building Plant, Danube, Koblenz&Partner, Knit, Promtech, Trade Design, Tolkar, Electrolux, Ecolab, Jupiter i wiele innych.


12 listopada 2013 roku, dzień przed otwarciem ExpoClean, odbędzie się seminarium „Wprowadzenie HACCP w firmach branży spożywczej – doświadczenia rosyjskie i międzynarodowe” – organizowane przez Rosyjskie Stowarzyszenie Firm Sprzątających i Międzynarodowe Stowarzyszenie Czystości (ISSA). Seminariumstanowi część biznesowego programu ExpoClean. W konferencji wezmą udział  czołowi specjaliści do spraw HACCP z Rosji i Europy. Delegaci będą kontynuować swoją pracę na wystawie ExpoClean.


Organizatorzy mają nadzieję powtórzyć sukces konferencji dla menedżerów firm pralniczych  pt. Zarzadzanie pralniami i usługami pralniczymi: nowa era sukcesu”. Konferencja odbędzie się 14 listopada 2013 roku i będzie sponsorowana przez Proctel&Gamble.


Goście wystawy będą mogli wziąć udział w interaktywnych prezentacjach w strefie demonstracji, a także w szkoleniach i seminariach, prowadzonych przez specjalistów z
branży czystości, przedstawicieli firm pralniczych, hoteli, uzdrowisk i spa, obiektów użyteczności publicznej, świadczących usługi komunalne, zakładów produkcji żywności, salonów samochodowych i centrów serwisowych, placówek medycznych, firm budowlanych, ośrodków sportowych i rekreacyjnych, lotnisk i dworców kolejowych.


Wystawa rozwija się pod względem jakości - firmy przywiązują dużą wagę do prezentacji najnowszych osiągnięć, konkurencyjności ofert i programów szkoleniowych. Silnym do tego impulsem jest podejście odwiedzających, których aktywność i chęć do nauki rośnie każdego roku. Wszystkich profesjonalistów zapraszamy do zaangażowania się w profesjonalny dialog podczas tego ważnego wydarzenia branży czystości.

 

Jako patron medialny, tej ważnej dla branży imprezy, serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w niej zarówno jako wystawców jak i odwiedzających. Aby pobrać bezpłatne zaproszenie prosimy o rejestrację tutaj.


WSTECZ
Facebook