Dezynfekcja czyli odkażanie jest to postepowanie mające doprowadzić do zniszczenia drobnoustrojów oraz ich form przetrwalnikowych na przedmiotach i powierzchniach użytkowych. Postępowanie odkażające skórę, błony śluzowe i rany nazywane jest antyseptyką. Higieniczne utrzymanie czystości nazywane też sanityzajcą to proces eliminacji możliwie największej liczby mikroorganizmów z przedmiotów codziennego użytku oraz powierzchni otaczających nas na co dzień.

Aktualności

Nagrody za innowacyjność na targach Intergastra 2014

10-02-2014

W dniach 1.02.2014 – 5.02.2014 w Stuttgarcie odbyły się targi gastronomiczne Intergastra. Podczas ceremonii otwarcia wręczono nagrody dla firm proponujących innowacyjne rozwiązania dla branży gastronomicznej. Konkurs miał na celu wyłonienie innowacyjnych produktów i rozwiązań oraz zwrócenie uwagi na nowe trendy w branży. W konkursie wzięli udział przedstawiciele 74 firm. 

 

Jury konkursu oceniało zgłoszone propozycje pod względem innowacyjności, funkcjonalności, wpływu na środowisko, ekonomiczności, projektu oraz trwałości. Wyłoniono laureatów w 6 kategoriach. W gronie tym znalazły się następujące firmy: 

 

Hupfer Metallwerke w kategorii „Systemy Kuchenne” za Isobox Mobil – urządzenie do transportu zimnych i ciepłych posiłków; 

 

Franke Coffee Systems GmbH w kategorii „Napoje” za wszechstronny ekspres do kawy Foam Masters 800; 

 

Häfele GmbH & Co w kategorii “Projekt” za system drzwi hotelowych;

 

Herbafood  Ingredients GmbH w kategorii “Jedzenie” za niskokaloryczny, bezbarwny, zachowujący smak innych składników produkt zagęszczający Basic Textur;

  

Winterhalter za energooszczędną zmywarkę serii PT w kategorii „Zrównoważony Rozwój i Produktywność”;

 

CSE Clean Solution GmbH w kategorii „Facility Management” za moduł do pisuaru Ecobug Cap, gwarantujący oszczędność zużycia wody.

 

Szczegółowe informacje dotyczące nagrodzonych produktów, ich właściwości, zalet i zastosowań można było uzyskać podczas wizyty na targach Intergastra.

 

Źródło: www.messe-stuttgart.de


WSTECZ
Facebook