Dezynfekcja czyli odkażanie jest to postepowanie mające doprowadzić do zniszczenia drobnoustrojów oraz ich form przetrwalnikowych na przedmiotach i powierzchniach użytkowych. Postępowanie odkażające skórę, błony śluzowe i rany nazywane jest antyseptyką. Higieniczne utrzymanie czystości nazywane też sanityzajcą to proces eliminacji możliwie największej liczby mikroorganizmów z przedmiotów codziennego użytku oraz powierzchni otaczających nas na co dzień.

Aktualności

Typowanie EKO-HITów i EKO-KICZy rozpoczęte!

10-06-2014

Ruszyła III edycja konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo. Celem Konkursu jest propagowanie proekologicznych zachowań przedsiębiorców oraz wskazywanie negatywnych, niekorzystnych dla środowiska przykładów ich działań. Organizatorzy konkursu zapraszają do typowania i zgłaszania do konkursu firm prezentujących zarówno te pozytywne, jak i negatywne wzorce.

 

Przedmiotem Konkursu mogą być produkty, usługi lub wydarzenia. Typowanie odbywa się w dwóch kategoriach: EKO-HIT oraz EKO-KICZ. Przykładem EKO-HITu może być produkt wykonany z surowców wtórnych, opakowany w jak najmniejszą ilość opakowań, w opakowaniu biodegradowalnym bądź przydatnym do recyklingu. EKO-HITem może być także akcja ekologiczna wśród konsumentów czy też pracowników danej firmy. EKO-KICZ to zupełne przeciwieństwo – czyli akcja, wydarzenie generujące duże ilości odpadów, produkt nadmiernie opakowany, wykorzystujący nadmiernie ograniczone surowce naturalne.

 

Zwycięzcę w Kategorii EKO- HIT wybiera Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą autorytety świata nauki i biznesu związane z ekologią. Firmę w kategorii EKO-KICZ wybierają internauci.

 

Finał Konkursu będzie miał miejsce podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w pierwszym dniu V edycji Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku, 16 czerwca 2015 r. we Wrocławiu. 

 

I edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów. Patronem medialnym wydarzenia była m.in. TVP Wrocław. W drugiej edycji Wydarzenia Organizatorzy zebrali ponad czterokrotnie więcej zgłoszeń niż w I edycji. Organizatorzy konkursu liczą, że III edycja Konkursu spotka się z równie dużym zainteresowaniem.  

 

www.efektywnysurowcowo.pl    www.fb.com/efektywnysurowcowo

 

Organizator konkursu: Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A., ul. Modlińska 129, 03-186 Warszawa www.ekocykl.org Kontakt dla prasy: Justyna Borecka, justyna.borecka@ekocykl.org, 519 184 376


WSTECZ
Facebook