Dezynfekcja czyli odkażanie jest to postepowanie mające doprowadzić do zniszczenia drobnoustrojów oraz ich form przetrwalnikowych na przedmiotach i powierzchniach użytkowych. Postępowanie odkażające skórę, błony śluzowe i rany nazywane jest antyseptyką. Higieniczne utrzymanie czystości nazywane też sanityzajcą to proces eliminacji możliwie największej liczby mikroorganizmów z przedmiotów codziennego użytku oraz powierzchni otaczających nas na co dzień.

Publikacje

 • 99,00% dezynfekcja profesjonalnymi urządzeniami do czyszczenia parą Kärcher 16-11-2016

   

   

   

  Czyszczenie parowe jest nowym, zdobywającym coraz większe grono entuzjastów, trendem. O ile doskonale sprawdza się ono w zastosowaniach domowych to czy równie skuteczne może być stosowane przez profesjonalistów? 

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Aromamarketing – czy zapach może być sukcesem? 20-02-2016

   

   

   

  Żyjemy w czasach, w których aby sprzedać produkt, trzeba zwrócić na siebie uwagę klienta. Musimy zainteresować go na tyle, by zechciał poznać naszą ofertę. Nie jest to łatwe, ponieważ dziś przeciętny konsument nie ma zbyt wiele czasu na dokładne zapoznanie się z ofertą. Naszym sprzymierzeńcem w walce o klienta jest zapach.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • MEWATEX ULTRA - delikatne czyściwo do wrażliwych powierzchni 15-01-2016

   

  Czyściwo dobrej jakości gwarantuje efektywne czyszczenie i tym samym utrzymanie wysokiej sprawności eksploatacyjnej maszyn i urządzeń. Szczególnie jest to istotne, jeśli chodzi o utrzymanie w czystości delikatnych lub wrażliwych powierzchni. Optymal-nym rozwiązaniem jest w takim wypadku czyściwo wielokrotnego użytku MEWATEX ULTRA oferowane przez firmę MEWA w systemie pełnej obsługi.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Nowe luksusowe mydło w płynie z serii opti HoReCa line 05-01-2016

  Mydło MENUET w postaci białego lub kolorowego, przyjemnie i intensywnie pachnącego kremu, z olejkiem kokosowym, przeznaczone do mycia rąk oraz całego ciała i włosów, o neutralnym dla skóry pH. Pozostawia skórę nawilżoną i gładką, delikatnie natłuszcza, nie powoduje podrażnień, nie niszczy ochronnej warstwy hydrolipidowej naskórka. Posiada właściwości antybakteryjne.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • MEWA realizuje zasady ochrony środowiska i zasobów naturalnych 02-11-2015

   

   

   

   

  Dzięki innowacyjnej technologii prania i czyszczenia MEWA realizuje zasady ochrony środowiska i zasobów naturalnych. Kwestie związane z ochroną środowiska od wielu lat stanowią priorytet dla firmy MEWA. Przedsiębiorstwo to realizuje strategiczne zarządzanie ochroną środowi-ska w oparciu o normę ISO. Już w 1997 roku otrzymało certyfikat w dziedzinie ochrony środo-wiska ISO 14001. W zakładach firmy MEWA pranych jest rocznie 966 mln sztuk czyściwa oferowanego w syste-mie pełnej obsługi, tzn., że są one dostarczane klientom, następnie odbierane po zabrudzeniu, prane i zwracane do ponownego użycia. Łącznie w zakładach firmy MEWA w całej Europie poddawanych praniu jest dziennie ok. 330 ton tekstyliów oferowanych w systemie pełnej obsługi.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Jak bezpiecznie transportować i składować brudne czyściwa? MEWA ma rozwiązanie 10-08-2015

  Brudne czyściwa, jakie powstają w zakładach rzemieślni-czych i przemysłowych w trakcie produkcji lub prac naprawczych, zawierają z reguły niebezpieczne substancje w postaci olejów czy rozpuszczalników i innych zanieczysz-czeń, a zatem ich usuwanie musi odbywać się w sposób bezpieczny i niezawodny. 

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Dezynfekcja wody w basenie 07-08-2015


  EAU DE JAVEL AN-MA


  Płynny preparat dezynfekujący o działaniu bakterio-, grzybo-, wiruso- i prątkobójczym. Łatwy w użyciu, woda jest zdezynfekowana już po 15 minutach działania preparatu. 

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • HACCP w pigułce 03-10-2014

  HACCP - Analiza Zagrożeń i Krytyczne Punkty Kontrolne, ma na celu zapewnienie higieny i najwyższej jakości produktów spożywczych przeznaczonych dla konsumentów. Obowiązek wprowadzenia systemu mają wszystkie firmy i zakłady przemysłowe mające jakikolwiek związek z przetwarzaniem żywności. HACCP jest systemowym działaniem mającym na celu identyfikację i oszacowanie skali zagrożeń bezpieczeństwa żywności, z punktu widzenia jej jakości zdrowotnej i ryzyka wystąpienia zagrożeń podczas przebiegu wszystkich etapów produkcji i dystrybucji.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Firma sprzątająca KAMI 01-10-2014

   

   

  Firma sprzątająca „KAMI” powstała w 2009 roku. Od początku nasza działalność ukierunkowana była na współpracę z firmami usługowymi, deweloperami oraz różnymi instytucjami i organizacjami publicznymi na terenie województwa zachodniopomorskiego. W zakres naszych usług wchodzi sprzątanie biurowców, przychodni, szkół, przedszkoli, aptek.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Solidna firma transportowa 01-09-2014

   

   

  Solidny i sprawny transport.

  Jesteśmy firmą świadczącą usługi w zakresie transportu krajowego i zagranicznego. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy. To, co nas wyróżnia, to profesjonalizm

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Usługi medyczne, medycyna pracy w NZOZ ARES 01-08-2014
  Specjalizujemy się w Medycynie Pracy, która jest dziedziną medycyny zajmującą się ochroną i zapobieganiem zagrożeniom zdrowia pracowników, związanym z wykonywaniem zawodu, poprzez kontrolowanie stanu zdrowia pracowników w zależności od rodzaju wykonywanej pracy.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • ARES firma sprzątająca ZAPRASZAMY 01-08-2014

   

   

  ARES to firma rodzinna.

  Nadając naszej firmie nazwę Ares, imię greckiego boga wojny, chcieliśmy, żeby kojarzono nas z walką o lepsze i czystsze jutro... Baran, który jest elementem logo naszej firmy, przedstawia upór i solidność. I taka jest nasza firma. 

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Universal FAST Liquid 25-02-2014

  Universal FAST Liquid

  Antybakteryjny płyn uniwersalny koncentrat

   
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • SaConŸ - czyli jak bezpiecznie przechowywać zabrudzone czyściwa w warsztacie 10-02-2014

  Czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku są optymalne do czyszczenia maszyn i narzędzi znajdujących się w warsztacie. Czyściwa takie są bardzo nasiąkliwe i trwałe, co pozwala skutecznie usuwać takie zanieczyszczenia, jak oleje, tłuszcze, rozpuszczalniki, środki czyszczące czy resztki paliwa. 

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Dezynfekcja ścieków szpitalnych 05-09-2013

  Według obowiązującego w Polsce prawa wszystkie zakaźne lub potencjalnie zakaźne ścieki medyczne przed wprowadzeniem do układu kanalizacyjnego lub do środowiska powinny być poddane dezynfekcji.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Procedury Higieny w Placówkach Ochrony Zdrowia 12-07-2013

  Higiena w obszarze medycznym, we wszystkich placówkach świadczących usługi medyczne jest ściśle związana z profilaktyką powikłań infekcyjnych. Pacjent, który jest diagnozowany lub leczony nie powinien być narażony na wystąpienie zakażeń czyli dodatkowych schorzeń wywołanych różnymi drobnoustrojami. Pacjent w czasie korzystania z usług medycznych w przychodni, gabinecie medycznym czy szpitalu powinien mieć zapewnione poczucie bezpieczeństwa, powinien ufać personelowi medycznemu, że nikt świadomie nie doprowadzi do wystąpienia zdarzenia medycznego, do którego zaliczane jest zakażenie szpitalne związane z pobytem pacjenta w placówce medycznej i wykonywanymi zabiegami higienicznymi, pielęgnacyjnymi lub leczniczymi.

  Artykuł sponsorowany

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Zamiatarka KM 105/100 R nagrodzona Złotą Miotłą 2013 na międzynarodowych targach ISSA Interclean 10-06-2013

   

  Na międzynarodowych targach INTERCLEAN skierowanych do przedstawicieli z branży utrzymywania czystości, które odbyły się w dniu 23-26 kwietnia 2013 w Warszawie, międzynarodowe jury wybrało zwycięzcę. Zamiatarka KM 105/100 R, została nagrodzona Złotą Miotłą 2013 w kategorii maszyn, akcesoriów i komponentów.

  Artykuł sponsorowany

   

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Jak myć ręce 05-03-2013

  Ręce stanowią najważniejszą drogę przenoszenia chorobotwórczych mikroorganizmów. Dlatego też prawidłowa higiena rąk jest podstawową zasadą w zapobieganiu zakażeniom, szczególnie w gabinetach lekarskich i stomatologicznych, ale nie tylko. Higiena rąk każdego z nas na codzień ma kluczowe znaczenie dla zdrowia, profilaktyki i bezpieczeństwa podczas pracy i poza nią.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Rękawice i obuwie przeznaczone do ochrony przed chemikaliami i mikroorganizmami 05-03-2013

  Przedstawiamy podstawowe zagadnienia dotyczące rękawic i obuwia przeznaczonych do ochrony przed chemikaliami i mikroorganizmami – w formie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania z tego zakresu. Wymienione środki ochrony rąk i nóg znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym, włókienniczym, w poligrafii, garbarniach oraz w rolnictwie.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Higiena wody basenowej. 29-01-2013

  Krystalicznie czysta woda jest podstawowym warunkiem funkcjonowania każdego basenu. Aby osiągnąć i utrzymać ten stan należy postępować zgodnie z kilkoma zasadami oraz dokonać wyboru metody zapewniającej właściwy poziom higieny wody a także wybrać odpowiednie preparaty. Na naszym rynku mamy wiele firm, które specjalizują się w tej tematyce.

   

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Branża usług czystościowych. 21-09-2012

  W ostatnich latach dał się zauważyć w naszym kraju dynamiczny rozwój branży usług czystościowych. Jest to jeden z największych segmentów rynku usług świadczonych na rzecz firm i instytucji. Roczne obroty generowane przez tą branżę wynoszą 6 mld złotych.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Zasada działania oczyszczalni ścieków 19-08-2012

  Brak wody może być najważniejszą kwestią, z którą ludzkość będzie miała do czynienia w najbliższej przyszłości...
  Nie wystarczy myśleć o dzisiejszych potrzebach; ponosimy wielką odpowiedzialność wobec przyszłych pokoleń, które rozliczą nas z naszego zaangażowania dla zachowania bogactw naturalnych powierzonych nam przez Stwórcę, tak abyśmy je traktowali z troską i szacunkiem...

  CZYTAJ WIĘCEJ
Facebook