Dezynfekcja czyli odkażanie jest to postepowanie mające doprowadzić do zniszczenia drobnoustrojów oraz ich form przetrwalnikowych na przedmiotach i powierzchniach użytkowych. Postępowanie odkażające skórę, błony śluzowe i rany nazywane jest antyseptyką. Higieniczne utrzymanie czystości nazywane też sanityzajcą to proces eliminacji możliwie największej liczby mikroorganizmów z przedmiotów codziennego użytku oraz powierzchni otaczających nas na co dzień.

Publikacje

Dezynfekcja ścieków szpitalnych

1378375108

Według obowiązującego w Polsce prawa wszystkie zakaźne lub potencjalnie zakaźne ścieki medyczne przed wprowadzeniem do układu kanalizacyjnego lub do środowiska powinny być poddane dezynfekcji.Podstawowe technologie unieszkodliwiania ścieków zakaźnych, stosowane w Polsce to: dezynfekcja chemiczna, działanie promieniowaniem ultrafioletowym (UV) i dezynfekcja termiczna.


Najczęściej stosowaną, najtańszą i zarazem najbardziej skuteczną i bezpieczną metodą unieszkodliwiania ścieków jest dezynfekcja chemiczna z zastosowaniem związków chloru jako utleniaczy. Najbardziej popularnym produktem tego typu na rynku polskim jest Eau de Javel AnMa, płyn do dezynfekcji, który posiada właściwości bakteriobójcze, wirusobujcze, grzybobójcze oraz prątkobójcze. Preparat ten ma wydane pozwolenie MZ na obrót produktem biobójczym oraz certyfikat CE. Jest to produkt przeznaczony do dezynfekcji wszelkich powierzchni, również tych mających kontakt z żywnością, lecz sprawdza się również jako środek do dezynfekcji wody pitnej oraz właśnie ścieków szpitalnych.


Stosowanie preparatu Eau de Javel AnMa jest proste i bezpieczne. Na opakowaniu znajdują się tabele z podanymi roztworami roboczymi oraz czasem dezynfekcji. Produkt można nabyć w hurtowniach medycznych, farmaceutycznych i chemicznych na terenie całego kraju. 


Artykuł sponsorowany

WSTECZ
Facebook