Dezynfekcja czyli odkażanie jest to postepowanie mające doprowadzić do zniszczenia drobnoustrojów oraz ich form przetrwalnikowych na przedmiotach i powierzchniach użytkowych. Postępowanie odkażające skórę, błony śluzowe i rany nazywane jest antyseptyką. Higieniczne utrzymanie czystości nazywane też sanityzajcą to proces eliminacji możliwie największej liczby mikroorganizmów z przedmiotów codziennego użytku oraz powierzchni otaczających nas na co dzień.

Publikacje

Branża usług czystościowych.

1348226611

W ostatnich latach dał się zauważyć w naszym kraju dynamiczny rozwój branży usług czystościowych. Jest to jeden z największych segmentów rynku usług świadczonych na rzecz firm i instytucji. Roczne obroty generowane przez tą branżę wynoszą 6 mld złotych.

Charakterystyczną cechą tej branży jest fakt współistnienia wielu bardzo małych, kilkuosobowych firm oraz dużych, wyspecjalizowanych przedsiębiorstw. Jakość świadczonych usług jest bardzo zróżnicowana. Zależy ona od stosowanych technologii, preparatów, urządzeń a także od wiedzy i kwalifikacji pracowników.

Jak większość dziedzin gospodarki tak i branża usług sprzątających boryka się z problemami. Wymienić tutaj należy brak jednolitych standardów świadczonych usług, słabą jakość usług, niskie kwalifikacje pracowników, brak płynności finansowej czy rosnącą konkurencję.
Z drugiej jednak strony firmy z tej branży mogą optymistycznie patrzeć w przyszłość. Popyt na tego typu usługi będzie istniał zawsze, co więcej zauważalny jest jego regularny wzrost. Wokół nas powstają wciąż nowe biurowce, hotele, centra handlowe, placówki opieki medycznej. Wszędzie tam istnieje zapotrzebowanie na profesjonalne usługi firm sprzątających. Nie należy zapominać, że coraz częściej korzystamy także z usług sprzątania domów oraz mieszkań. Jest to świetne rozwiązane dla osób, którym z powodu nadmiaru obowiązków brakuje czasu na sprzątanie.

Większość podmiotów branży czystościowej doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, iż tylko ciągłe poszerzanie spektrum oferowanych usług, korzystanie z nowoczesnego sprzętu oraz stosowanie produktów dobrej jakości pozwoli spełnić oczekiwania klientów a tym samym umocni pozycję firmy na rynku. Duże znaczenie dla potencjalnych klientów ma z pewnością możliwość kompleksowej obsługi w danej firmie. Odpowiadając na tą potrzebę wiele firm świadczy dodatkowe usługi takie jak dbanie o porządek wokół budynku, pielęgnowanie zieleni czy odśnieżanie. Ważnym elementem pracy w tej branży jest indywidualne podejście do klienta oraz zaspokojenie jego potrzeb i oczekiwań. Ogromne znaczenie ma tutaj właściwe dopasowanie środków czystości do danego obiektu. Aby sprostać temu zadaniu konieczne jest regularne szkolenie pracowników w zakresie zarówno stosowanych preparatów, technologii czyszczenia jaki i właściwości materiałów stosowanych w budownictwie.

Podsumowując należy stwierdzić, iż branża usług czystościowych wypracowała już sobie stabilną pozycję na polskim rynku i ma przed sobą z pewnością duże perspektywy.         

WSTECZ
Facebook