Dezynfekcja czyli odkażanie jest to postepowanie mające doprowadzić do zniszczenia drobnoustrojów oraz ich form przetrwalnikowych na przedmiotach i powierzchniach użytkowych. Postępowanie odkażające skórę, błony śluzowe i rany nazywane jest antyseptyką. Higieniczne utrzymanie czystości nazywane też sanityzajcą to proces eliminacji możliwie największej liczby mikroorganizmów z przedmiotów codziennego użytku oraz powierzchni otaczających nas na co dzień.

Wiadomości

Targi SALMED zakończone sukcesem

1396969911

Jubileuszowa, dwudziesta piąta edycja targów SALMED przeszła do historii.

Obecność najbardziej znaczących firm z branży medycznej oraz zainteresowanie targów ze strony zwiedzających sprawia, że SALMED potwierdził swoją silną pozycję, jako jednego z najważniejszych spotkań branży medycznej i targów sprzętu medycznego w Polsce.

 

Ponad 5000 przedstawicieli medycyny zapoznało się z kompleksową ofertą najbardziej nowoczesnych rozwiązań dla branży podczas 25. edycji Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED. Największe w Polsce spotkanie branży medycznej, zorganizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach 10-12 lutego 2014, w czterech pawilonach zgromadziło ponad 300 wystawców z 22 krajów m.in. Belgii, Chin, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Portugalii, Tajwanu, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch.

 

Ekspozycje targowe obfitowały w nowości i nagrodzone Złotym Medalem MTP najbardziej innowacyjne produkty. W tym roku wystawcy zaprezentowali po raz pierwszy na targach ponad 110 produktów i rozwiązań technologicznych, które były oznaczone specjalnym znaczkiem „Nowość”.

 

Na targach SALMED obecni byli czołowi producenci sprzętu medycznego tacy jak: AGFA, ALVO, Aspel, Asseco, Bibus Menos, BTL Polska, Cadolto Polska, Compugroup Medical, Comarch, EMTEL, Famed Łódź, Famed Żywiec, GE Medical Systems Polska, Kamsoft, KENDROMED, MIRO, Otto Bock, O.K. Medical Systems, Siemens, Simple, STOLTER, ULTRA-VIOL, UK TRADE & INVESTMENT BRITISH EMBASSY, Politechnika Poznańska, którzy prezentowali swoje produkty wykorzystujące najnowsze zdobycze technologiczne z dziedziny medycyny. Goście targowi mogli również zapoznać się z ofertą aparatury i instrumentów medycznych. Ekspozycję targową uzupełniła wystawa sprzętu wyposażenia szpitali, klinik i gabinetów medycznych. Odrębną przestrzeń targową przygotowano również na prezentację sprzętu laboratoryjnego. Kompleksowym uzupełnieniem była oferta programów, systemów zarządzania IT. Wśród zaprezentowanych produktów nie zabrakło sprzętu rehabilitacyjnego, fizjoterapeutycznego, stosowanego w medycynie ratunkowej i ratownictwie medycznym.

 

Transfuzja wiedzy

Równolegle z targami odbywały się wykłady, warsztaty, konferencje, czy spotkania biznesowe o charakterze naukowo-szkoleniowym, przygotowane we współpracy z ekspertami branży.

 

W sumie goście targowi uczestniczyli w kilkudziesięciu odrębnych wydarzeniach, które podzielono według następujących bloków tematycznych: SALMED Zarządzanie, SALMED Medycyna Ratunkowa, SALMED IT, SALMED Pielęgniarstwo, SALMED Laboratorium, SALMED Rehabilitacja, SALMED Turystyka Medyczna. Premierową odsłonę na targach SALMED miał prestiżowy kongres Hospital Build & Infrastructure POLAND 2014 – znany na całym świecie, a jego edycje obywały się w Europie Zachodniej a także na Bliskim Wschodzie. Wydarzenie, które odbyło się w trzecim dniu targów, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników. W tak spektakularny sposób, najważniejsze wydarzenie branży medycznej w Polsce zostało zakończone.

 
 
Zapraszamy do obejrzenia filmu z Gali Nowoczesnej Medycyny SALMED 2014
 
 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FnvbS7SxRRc

 


WSTECZ
Facebook