Dezynfekcja czyli odkażanie jest to postepowanie mające doprowadzić do zniszczenia drobnoustrojów oraz ich form przetrwalnikowych na przedmiotach i powierzchniach użytkowych. Postępowanie odkażające skórę, błony śluzowe i rany nazywane jest antyseptyką. Higieniczne utrzymanie czystości nazywane też sanityzajcą to proces eliminacji możliwie największej liczby mikroorganizmów z przedmiotów codziennego użytku oraz powierzchni otaczających nas na co dzień.

Wiadomości

Wielkie święto branży pralniczej i włókienniczej już w czerwcu w Targach Kielce

1401176329

PRAL-TEX Forum, wydarzenie skupiające branżę pralnicza i włókienniczą, którego druga edycja odbędzie się od 2 do 4 czerwca w Targach Kielce obfitować będzie w tym roku w mocne, merytoryczne konferencje. 

 

Konferencja Stowarzyszenia Pralników Polskich oraz Włókienników Polskich podzielona zostanie na dwa wiodące bloki tematyczne. Pierwszy z nich – Blok Pralniczy, będzie dotyczył między innymi odnowy wód popralnianych, nowatorskich technologii prania wyrobów delikatnych czy też podstawowych parametrów technicznych tekstyliów przeznaczonych do stosowania w hotelarstwie. Z kolei Wspólny Blok Szkoleniowy, będący częścią odbywającej się równolegle XX Konferencji Naukowo – Szkoleniowej będzie czasem rozmów na tematy związane z technologią prania bielizny szpitalnej z zachowaniem reżimów sanitarnych oraz wszelkimi aspektami higienicznymi dotyczącymi tego rodzaju tekstyliów. 

 

Wydarzeniem towarzyszącym PRAL-TEX Forum będzie, po raz pierwszy, konferencja "Standard usług hotelowych w okresie targowym", która odbędzie się 3 czerwca. Konferencja kierowana jest do pracowników oraz kadry zarządzającej obiektów noclegowych, kierowników i pracowników recepcji, działów marketingu oraz działów zaopatrzenia obiektów hotelowych.

 

Wśród głównych tematów, które poruszone będą podczas spotkania znajdą się między innymi specyfika usług hotelowych dla gości w okresach targowych, warunki weryfikacji i standaryzacji usług hotelowych czy też kategoryzacja obiektów noclegowych.

 

Kolejnymi wydarzeniami wzbogacającym program trzech targowych dni są konferencja i warsztaty organizowane przez STOWARZYSZENIE HIGIENY LECZNICTWA we współpracy z Fundacją Instytut Profilaktyki Zakażeń oraz Samodzielną Pracownią Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych Narodowego Instytutu Leków - Ogólnopolska konferencja poświęcona aspektom prawnym, medycznym i epidemiologicznym zakażeń w opiece zdrowotnej; Warsztaty doskonalące dla lekarzy absolwentów kursów organizowanych przez NIL i SHL oraz Warsztaty doskonalące dla pielęgniarek epidemiologicznych.

 

Sponsorami strategicznymi II PRAL-TEX Forum są firmy wiodące na rynku pralniczym – Sovrana, Clovin S.A., Burnus Hychem, Ecolab sp. zo.o. oraz AKAD sp. z o.o.

 

Partnerem medialnym jest www.dezynfekcja24.pl

 

Na stoiskach wystawienniczych swoją ofertę będą prezentować znane i cenione marki, liderzy branży.


WSTECZ
Facebook