Dezynfekcja czyli odkażanie jest to postepowanie mające doprowadzić do zniszczenia drobnoustrojów oraz ich form przetrwalnikowych na przedmiotach i powierzchniach użytkowych. Postępowanie odkażające skórę, błony śluzowe i rany nazywane jest antyseptyką. Higieniczne utrzymanie czystości nazywane też sanityzajcą to proces eliminacji możliwie największej liczby mikroorganizmów z przedmiotów codziennego użytku oraz powierzchni otaczających nas na co dzień.

Wiadomości

Opolagra – moc atrakcji dla pasjonatów rolnictwa!

1402901713

Rekordowa Opolagra – duże zadowolenie wystawców – unikalny program fachowy – maszyny w ruchu – konkursy – parady – wystawa zwierząt

 

Największa wystawa rolnicza w południowej Polsce stale wykazuje tendencję wzrostową. W roku 2014 na targi zgłosiło się 430 firm (10% więcej niż w 2013) i przybyło 49 000 zwiedzających (11% więcej niż w 2013). Szczególnie zaskakująca była dobra frekwencja w piątek, 13.06.2014, który tradycyjnie jest dniem profesjonalisty. 

 

Na podstawie analizy ankiet, organizator, spółka DLG AgroFood podaje, że aż 70% gości wystawy to osoby związane z rolnictwem wykształceniem i/lub zawodem. 70% wystawców nawiązało na Opolagrze kontakty z nowymi klientami. W połączeniu z faktem, że 68% rolników deklaruje chęć przeprowadzania inwestycji w najbliższym czasie, ogólne zadowolenie wystawców jest wysokie i ponad 90% z nich deklaruje chęć prezentacji firmy również na Opolagrze 2015. 

 

Obecność tak wielu fachowców branży rolniczej to wynik wyjątkowego programu wystawy. Niesłabnącą popularnością cieszą się pokazy, gdzie setka maszyn pracuje w polu, a wśród nich, obok najnowocześniejszych ciągników: agregaty uprawowe, opryskiwacze, sieczkarnie, prasy rolujące itd. Opolagra daje rolnikom również możliwość samodzielnego testowania maszyn na specjalnie wydzielonych torach. W ten sposób można przetestować np. ciągniki z ładowaczami czołowymi i ładowarki różnych marek, co niewątpliwie oszczędza czas chcącemu dokonać zakupu. 

 

Pasjonaci mechanizacji mogą wziąć udział w konkursach sprawnościowej obsługi maszyn: najsprawniejszego operatora ładowarki wyłonił Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i portal rolniczy Agrofoto.pl, który przeprowadził również konkurs na najlepsze zdjęcie z wystawy. Tor zbliżony do obowiązującego podczas egzaminu na prawo jazdy, trzeba było pokonać na ciągniku z przyczepą – w najkrótszym możliwym czasie – nie strącając żadnego pachołka. Taki cykl konkursów w całym kraju organizuje z kolei portal gospodarz.pl. 

 

Niebywałe show na Opolagrze to parady: parada ładowaczy teleskopowych i parada ciągników-gigantów, które każdego dnia przejeżdżały przez wystawę. Spektakularnemu wydarzeniu wtórowały dźwięki klaksonów i podziwiały je tłumy. 

 

Tytuły  Superczempiona na  Śląskiej Wystawie Bydła Hodowlanego zdobyły: Jałowica Osięcinka z OHZ Głogówek i krowa Gałka 3 z KR Kietrz. Podczas dwóch dni jej trwania na ringu zaprezentowało się 100 sztuk bydła mlecznego. Najpiękniejsze sztuki można było nabyć podczas aukcji. Odbył się konkurs młodego hodowcy i pokaz wozów paszowych zadających pasze, tak jak ma to miejsce w oborze. 

 

Część naukowo-dydaktyczna Opolagry jest opracowywana tak, by pomóc przedsiębiorcom rolnym w rozwiązywaniu codziennych problemów i udzielić informacji na temat trendów w branży. Podczas Opolagry 2014 odbyły się debaty: dotycząca usług rolniczych „Komu to się opłaca”, „PROW na lata 2014-20” jak i „Co oznacza zniesienie kwot mlecznych” i warsztaty z praktycznymi pokazami na temat części zamiennych („Oryginał kontra zamiennik”) i na temat ciągników o mocy 80KM z silnikiem 3 i 4 cylindrowym, „Który z modeli wybrać?”. Z myślą o hodowcach przeprowadzono warsztat „Inbred w polskiej hodowli bydła, czy istotnie są powody do obaw?”.

 

Trofeum w tegorocznym konkursie Opolagry był pojazd użytkowy RTV marki Kubota. Tradycyjnie kupony można było uzyskać od wystawców, przez organizacje lub bezpośrednio na wystawie. Rozstrzygnięto również coroczny konkurs KRUS Opole na najbezpieczniejsze gospodarstwo Opolszczyzny. 

 

W sektorze „Dom i ogród” można było nabyć produkty lokalnych producentów, skosztować regionalnych potraw, tutaj również przygotowano plac zabaw dla dzieci. 

 

Wszyscy chętni mogli pomalować naturalnych rozmiarów model krowy, a cała akcja miała na celu przybliżenie, szczególnie dzieciom, hodowli bydła i procesu produkcji mleka oraz jego walorów odżywczych.

 

 

Organizatorem Opolagry jest DLG AgroFood, spółka-córka DLG – Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego – organizacji zrzeszającej przedsiębiorców rolnych, dbającej o postęp w rolnictwie, znanej m.in. z testów maszyn, środków produkcji i żywności, jak i organizacji wielu targów i wystaw w branży rolniczej, np. Agritechnica w Hanowerze. 

 

Kolejna Opolagra odbędzie się w dniach12-14 czerwca 2015 roku na lotnisku w Kamieniu Śląskim.

Opolagra – moc atrakcji dla pasjonatów rolnictwa!


WSTECZ
Facebook