Dezynfekcja czyli odkażanie jest to postepowanie mające doprowadzić do zniszczenia drobnoustrojów oraz ich form przetrwalnikowych na przedmiotach i powierzchniach użytkowych. Postępowanie odkażające skórę, błony śluzowe i rany nazywane jest antyseptyką. Higieniczne utrzymanie czystości nazywane też sanityzajcą to proces eliminacji możliwie największej liczby mikroorganizmów z przedmiotów codziennego użytku oraz powierzchni otaczających nas na co dzień.

Wiadomości

IFA BERLIN 2014

1411544074

W dniu 4 września 2014 roku w Berlinie nastąpiło uroczyste otwarcie IFA 2014. Wzięło w nim udział około 600 gości z branży, polityki, biznesu i rozrywki. Dzień później otwarto sale wystawowe tych najważniejszych na świecie targów elektroniki użytkowej i urządzeń elektrycznych. Targi prezentują najnowsze trendy i innowacje w tych sektorach. IFA oferuje kompleksowy przegląd rynku międzynarodowego i przyciąga co roku uwagę odwiedzających z ponad 100 krajów.

 

Swoje produkty i technologie z zakresu urządzeń gospodarstwa domowego prezentowały czołowe firmy z branży, min. Siemens, Samsung, Beko, Electrolux czy Kenwood. Na uwagę zasługuje odkurzacz Robot Power Bot VR 9000 Samsunga wyposażony w czujnik przeszkód. Robot pozwala na bezobsługowe, automatyczne odkurzanie podłogi z wykorzystaniem dużej mocy. Urządzenie posiada większą szczotkę, dzięki której sprząta szerszy obszar. Jest wyposażone w technologię zmniejszającą ryzyko zapychania filtrów, powiększone koła i podwyższoną obudowę umożliwiającą łatwe pokonywanie przeszkód. Odkurzacz potrafi samodzielnie przemieścić się na wskazane pilotem miejsce i sprzątnąć wyznaczony fragment podłogi. 

 

Podczas targów mogliśmy poznać nowe rozwiązania zastosowane w urządzeniach audio i wideo. Firmy Loewe, Hisense czy Philips przedstawiły wysokiej rozdzielczości telewizory wyposażone w zaawansowane systemy operacyjne. Firma Monster zaproponowała najnowszy model słuchawek dla kobiet. Yamaha natomiast zaprezentowała przestrzenny dźwięk ze swoich głośników w kompaktowej obudowie. Głośniki samochodowe oraz centra multimedialne dla aut kempingowych przedstawił Pioneer. Swoje głośniki zaprezentowała także Jarre Technologies firma słynnego muzyka Jeana Michela Jarre. IFA to również miejsce prezentacji innowacyjnych technologii wykorzystywanych w procesorach, projektorach, urządzeniach i aplikacjach mobilnych oraz komputerach światowych producentów takich jak Toshiba, Acer, Lenovo, DigitalStrom, Alcatel Onetouch, TechniSat Digital. Firmy Telekom, AVM oraz Vodafone przedstawiły mobilne i stacjonarne rozwiązania telekomunikacyjne.    

 

IFA 2014 to także miejsce interesujących i pouczających konferencji. Poruszały one tematykę technologii przyszłości, inteligentnych aplikacji oraz ochrony klimatu poprzez zachęcanie do korzystania z energii ekologicznej i urządzeń przyjaznych środowisku naturalnemu. Na targach zorganizowano salon IFA Ekspert – punkt spotkań partnerów, ekspertów i sprzedawców z branży. Miejsce wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i wiedzy, a także nawiązania współpracy handlowej w zakresie elektroniki, informatyki i telekomunikacji. 

 

Targi okazały się niezwykle owocne pod względem ilości zaprezentowanych, światowych innowacji produktowych. Globalne trendy osiągnęły nowy wymiar. Goście targów bardzo pozytywnie ocenili dużą liczbę premier produktów i technologii. Na 149.500 m2 powierzchni zaprezentowało się 1538 wystawców. Była to największa powierzchnia wystawiennicza w historii IFA. Impreza przyciągnęła ponad 240 tysięcy gości. Kolejna edycja IFA 2014 zapowiedziana została na wrzesień 2015 roku. 

 

 

Żródło: www.ifa-berlin.de


WSTECZ
Facebook